Projektu miejsc użyteczności publicznej

Dla każdego architekta wnętrz projekty miejsc użyteczności publicznej, to sprawdzian pomysłowości i wyobraźni. Projekt mieszkania lub domu uwzględnia upodobania co do palety barw klienta, w przypadku miejsca użyteczności publicznej przede wszystkim projektant wnętrz musi zadbać o to, by kolorystyka danego wnętrza współgrała z rodzajem takiego miejsca i atmosferą jaka chcielibyśmy aby w danej przestrzeni panowała.

Zajmuję się projektowaniem i realizacją aranżacji przestrzeni biurowych, restauracyjnych, hotelowych, oceniam czy i do jakich celów można określone pomieszczenia adaptować. Zapewniam moim klientom fachową pomoc i profesjonalną poradę, dotyczącą doboru wyposażenia, możliwości adaptacji, przebudowy, lub rozbudowy siedzib firm, teatrów, banków, restauracji itp.
Początkiem każdego projektu, a więc także i tego dotyczącego miejsca użyteczności publicznej jak: bank, przychodnia lekarska, urząd, sklep, restauracja lub hotel, jest niezobowiązujące spotkanie, podczas którego ustalone zostają ramy finansowe projektu, wielkość i termin wykonania projektu. Oszacowanie budżetu jest ważne, ponieważ już na samym początku można dokonać wyboru materiałów wykończeniowych, wyposażenia wnętrz lub oświetlenia, co wpływa na końcowy wygląd projektowanego wnętrza.

Następnie przystępuje do pracy nad projektem koncepcyjnym, wymaga to między innymi wcześniejszej inwentaryzacji pomieszczeń i pomiarów wnętrz. Projekty koncepcyjne dopracowuję, gdy zapada ostateczna decyzja o o pomyśle na dane wnętrze lub jego stylu. Koncepcja zawiera rozmieszczenie ścian i przypisanie funkcji pomieszczeniom. Na tym etapie przedstawiam propozycje materiałów wykończeniowych i wyposażenia projektowanych wnętrz wraz z szacunkowymi cenami, oceną dostępności oraz informacjami o tym, gdzie można je nabyć.

Aby projekt miejsca użyteczności publicznej odzwierciedlał charakter takiego miejsca, a przy tym był wystarczająco neutralny potrzeba rzetelnej wiedzy i doświadczenia. Kiedy proponowane rozwiązania zostaną przez inwestora lub inwestorów zaakceptowane, następuje realizacja projektu, który mogę nadzorować, jeśli klient wyrazi tego chęć. Rzecz jasna końcowym etapem jest wycena, którą ustalam oddzielnie dla każdego klienta.

facebook twitter blip wordpress blogspot Google+
copyrights © 2012 by Projektowanie i aranżacja wnętrz