Projektowanie wnętrz mieszkań

Kreatywność największe pole do popisu ma nie tam, gdzie tworzymy projekt od początku, gdzie mieszkania są jak tabula rasa, ale wszędzie tam, gdzie układ pomieszczeń jest już ustalony, czyli w mieszkaniach w blokach, które często pozostawiają wiele do życzenia. Zatem dla architekta wnętrz właśnie takie mieszkania są bodźcem do uruchomienia wyobraźni i sprawdzianem kreatywnego myślenia.

Pomysłowe zagospodarowanie przestrzeni wymaga rzetelnej wiedzy a nie tylko zmysłu artystycznego. Ściany działowe można poprzestawiać, ale każda modyfikacja ingerująca w strukturę budynku powinna być przeprowadzona przez fachowca.

Na pierwszym bezpłatnym, niezobowiązującym spotkaniu z projektantem klient ustala wytyczne projektu, czyli np. przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń, kolorystykę, oczekiwania klienta co do stylu i co ,prozaicznie jest niezwykle istotne, ustalamy ramy budżetowe oraz terminy wykonania prac.

Następnie klient podejmuje decyzję, czy podejmuje z nami współpracę, innymi słowy czy wstępnie spełniliśmy oczekiwania danego klienta.
Projekt mieszkania do wieloelementowa praca, na całokształt składa się: rozmieszczenie pomieszczeń, rozmieszczenie i rodzaj oświetlenia i rozplanowanie instalacji elektrycznej, dobór mebli i sprzętów AGD oraz RTV, oraz kolorystyka.
Profesjonalny architekt wnętrz zna sklepy meblowe, warsztaty stolarskie, wykonujące meble pod wymiar, sklepy z dodatkami oraz wie gdzie i jakie materiały wykończeniowe można kupić. Taka wiedza znacznie ułatwia przearanżowanie mieszkania lub aranżację wnętrza mieszkania.
Każdy klient ma możliwość „przespacerowania się” po swoim nowym mieszkaniu, w trakcie prezentacji projektu koncepcyjnego, który zawiera propozycje rozwiązań funkcjonalnych, materiałowych oraz kolorystykę.
Po zatwierdzeniu projektu koncepcyjnego architekt wnętrz wykonuje projekt wykonawczy, czyli szczegółowy projekt z dokładnymi wytycznymi i planem aranżacji wnętrza, według którego ekipa wykonawcza przeprowadza np. przebudowę ścianek działowych, kładzie instalację elektryczną, kafelki w łazience lub parkiet, czy deski na podłodze. Dzięki projektowi wykonawczemu mamy możliwość dokładnej wyceny prac, materiałów oraz wstępne utalenie terminu zakończenia tych prac.

facebook twitter blip wordpress blogspot Google+
copyrights © 2012 by Projektowanie i aranżacja wnętrz