Projektowanie wnętrz.

Dzięki wszechstronnemu przygotowaniu teoretycznemu i praktyce oraz pasji do wykonywania zawodu projektanta wnętrz potrafię opracować ekspozycje nie tylko we wnętrzach zamkniętych, ale także otwartych. W profesjonalny sposób, a zarazem z pasją i wyczuciem estetycznym, zaprojektuję zarówno wnętrza mieszkalne, jak i obiekty użyteczności publicznej oraz wystawiennictwa.
Przed rozpoczęciem projektowania danego wnętrza, warto zwrócić uwagę na niezwykle istotny element aranżacyjny, jakim jest ściana. Nowe trendy aranżacyjne oraz nowoczesne produkty, umożliwiające niewielkim kosztem zmianę faktury ściany pozwalają na wykorzystanie ścian, jako atrakcyjnego elementu dekoracji danego wnętrza. Dzięki tynkom o dekoracyjnych fakturach, malowaniu ścian farbami do efektów specjalnych lub używając szablonów, naklejek lub specjalnych tapet można uzyskać ciekawe efekty wzbogacające wystrój wnętrza. Kolor jest jednym z pierwszych sygnałów, jakie odbieramy wchodząc do pomieszczenia, dlatego też przy projektowaniu wnętrza należy wziąć pod uwagę wszystkie elementy kolorystyczne i dopiero po podsumowaniu ich wszystkich, podjąć decyzje kolorze przewodnim oraz o kolorze akcentów kolorystycznych.
Kolejnym elementem, ważnym przy projektowaniu wnętrza jest oświetlenie oraz meble i dodatki, które będą kolorystycznie i pod względem kształtu współgrały z określoną przestrzenią wnętrza. Ale przede wszystkim wnętrze musi być funkcjonalne i spełniać rolę do jakiej zostało przeznaczone.

Aranżacja wnętrz.

Kompleksowy projekt aranżacji wnętrza obejmuje wiele elementów. Aranżacja każdego wnętrza wymaga nie tylko poczucia estetyki, czy też znajomości technik wykończeniowych i ofert sklepów meblowych, ale także określonego planu działania. Pierwszym etapem są konsultacje zmierzające do ustalenia preferencji inwestora oraz przedstawienie koncepcji projektowych, na tym etapie zbieram niezbędne informacje i tworzę projekty szkieletowe.
Kolejnym etapem jest dobór mebli i oświetlenia. Zwłaszcza przy pomieszczeniach o nieregularnych lub nietypowych kształtach warto jest zastanowić się nad meblami na zamówienie, które wbrew pozorom, nie są tak drogim rozwiązaniem, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać, a niewątpliwą zaletą takich mebli jest idealne dopasowanie do określonego wnętrza. Aby w trakcie realizacji projektu nie zdarzyły się żadne niespodzianki dostarczam pełną dokumentację projektową dla wykonawców: dokładne projekty aranżacji pomieszczeń (precyzyjne rozrysowanie układu płytek w łazience, gresów, parkietów, itp.).
Ostatnim elementem aranżacji wnętrza jest dobór dekoracji, takich jak: firanki, obrusy, pościel, dekoracyjne poduszki, jak również kwiaty, obrazy, czy zegary i inne elementy funkcjonalno dekoracyjne lub po prostu dekoracyjne.

Projekty mieszkań.

Projekt mieszkania składa się z wielu elementów, na całokształt projektu składa się nie tylko rozplanowanie pomieszczeń, ale również kolorystyka ścian, rodzaj oświetlenia oraz dobór odpowiednich mebli i sprzętów AGD i RTV.
Wiedza architekta z zakresu materiałów wykończeniowych, jak również znajomość sklepów meblowych i warsztatów stolarskich wykonujących meble pod wymiar, znacznie ułatwia cały proces przearanżowanie mieszkania lub po prostu aranżacji wnętrza mieszkania.
Projekt koncepcyjny zawiera propozycje rozwiązań funkcjonalnych, materiałowych, kolorystykę i ewentualną wizualizację w trakcie, której klient może się „przespacerować” po swoim nowym mieszkaniu. Po akceptacji tej fazy projektowania mieszkania przystępujemy do wykonania projektu wykonawczego, w którym jest już szczegółowe opracowanie dokładnych wymiarów oraz wszelkie niezbędne szczegóły takie jak np. wzór ułożenia kafelków w łazience czy też plan rozmieszczenia gniazdek elektrycznych w całym mieszkaniu z uwzględnieniem tych miejsc, gdzie takie gniazdka są najpotrzebniejsze.
Projekt wykonawczy pozwala na dokładną wycenę i wykonanie ustalonego zakresu prac i elementów.

Projekty kuchni.

W projekcie kuchni należy również uwzględnić styl, który powinien współgrać z resztą mieszkania. Kolory i materiały wykończeniowe powinny uwzględniać wielkość kuchni i ilość dostępnego światła dziennego. Jasne kolory nadadzą małej kuchni wrażenia przestronności, podczas gdy ciemniejsze, brązowe tonacje dodadzą ciepła i przytulności.
Mówiąc o funkcjonalności, projektant ma na myśli prawidłowe rozmieszczenie kuchenki, zlewu oraz lodówki, tak aby podczas wykonywania podstawowych czynności oraz przygotowywania posiłków praca w kuchni była przyjemnością. Czasem wystarczy drobna modyfikacja przestrzeni, aby układ sprzętów i mebli w kuchni zaczął z sobą współgrać. Projektant wnętrz jest w tym wypadku tą osobą, która dostrzeże możliwość tej modyfikacji, tam gdzie jest ona możliwa.
Na projekt kuchni składa się wiele elementów. Nasz projektant przedstawi różne rozwiązania i doradzi, które z tych rozwiązań najlepiej będą pasować do danego metrażu kuchni. Kuchnia powinna być bowiem nie tylko funkcjonalna i wygodna, ale również estetyczna.

facebook twitter blip wordpress blogspot Google+
copyrights © 2012 by Projektowanie i aranżacja wnętrz